EKOPIKNIK w „ekonomiku”

Samorząd Uczniowski  Zespołu  Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika  pod przewodnictwem pedagoga szkolnego pani Iwony Adamczyk oraz opiekunek SU – pani Ewy Góry i pani Doroty Mazan zorganizował drugie już spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka. W tym roku był to Ekopiknik!   W rolę konferansjerów wcielili się :Oliwia Szczerba z III c i Kamil Przydatek z II c. 

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji. Każda klasa przygotowała kocyk tematyczny oceniany przez jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Węglewicz, zastępca dyrektora pani Agnieszka Kutera i nauczyciel biblioteki pani Małgorzata Pękalska. W tej konkurencji zwyciężył kocyk kwiatowy klasy I c, drugie miejsce zdobył kocyk walentynkowy klasy II b, natomiast trzecia lokata – ex aequo – przypadła kocykom hawajsko – tropikalnym trzech klas: II c, III c i III d  Na wszystkich kocykach – oprócz pomysłowych dekoracji – pojawiły się także tematyczne pyszności, bez których nie ma „piknikowania”! 

Równolegle ze „śniadankiem na trawce” w sali 25 odbywały się  ekologiczne warsztaty pod hasłem„Ekoturysta na wakacjach”. Młodzież rozwiązywała quizy o tematyce ekologicznej, odpowiadała na pytania zakodowane przy pomocy kodów QR, oglądała filmy o tematyce ekologicznej, a wcześniej przygotowała mnóstwo plakatów – również eko. Nad całością warsztatów czuwała pani Agnieszka Kwiatkowska, a współpracowały z nią: pani Agnieszka Bęben, pani iBożena Mazik, pani Kamila Kurek, pani Monika Smolińska, pani Grażyna Sowa W odpowiedziach na ekologiczne pytania najlepsze okazały się: Wiktoria Kozłowska i Katarzyna Szczerbińska z III bp oraz  Aleksandra Kolasa i  Wiktoria Płucisz z III b.

Na pikniku pokazali również swoje zdolności nasi utalentowani muzycznie uczniowie: Weronika Dusza z II c, Igor Bajerczak i Jakub Paluszkiewicz z IIIap , a także Zuzanna Graczak z II a, która zdobyła I miejsce. Zapowiadały dziewczyny z III a: Natalia Cieślak i Weronika Stawiarska, które wspomagała pani Edyta Majecka–Loranty. Wielu uczniów przyłączyło się również do macareny i belgijki. 

Ekopiknik to także sport. Pod czujnym okiem nauczycieli – pani Marzeny Grudzień, pani Aliny Pożogi, pana Andrzeja Starachowskiego i pana Mariusza Skrzypczyka odbyły się zawody w przeciąganiu liny – wygrali siłacze z III d, zawody w robieniu kapek, w których zwyciężyła Weronika Zienkowska z II c oraz  towarzyski mecz piłki nożnej.

Było pysznie, wesoło i ekologicznie!!!