Weronika Majewska zwyciężczynią IX edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”

W tym roku ponad trzy tysiące uczniów ze 131 szkół naszego regionu wzięło udział w konkursach pod wspólnym hasłem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Autorów najlepszych prac (w trzech kategoriach wiekowych) nagrodzono podczas oficjalnego podsumowania tegorocznej edycji, które odbyło się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W kategorii III tzn. dla uczniów szkół ponadpodstawowych przyznano 5 równorzędnych nagród. Wśród nagrodzonych jest uczennica z klasy 3b, Weronika Majewska, która wraz z grupą uczniów naszej szkoły zrealizowała film edukacyjny „Nie wierz we wszystko, co znajdziesz w Internecie!” 

Gratulujemy! Mamy nadzieję, że to nie ostatni film zrealizowany przez ten zespół.

W ramach projektu odbyły się także konferencje dla nauczycieli, zajęcia dla uczniów na temat bezpiecznych zakupów w internecie z przedstawicielem firmy Allegro, lekcje poświęcone bezpieczeństwu w sieci, prowadzone przez funkcjonariuszy policji i spotkania konsultantów Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli z rodzicami. Uczestniczyło w nich ponad 11 tysięcy uczniów, rodziców i nauczycieli.
Organizatorami projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz spółka Allegro.pl.