Pilny apel: oddaj krew podczas ferii zimowych 2020 !!!

Planując wolny czas podczas ferii zimowych 2020, zarezerwuj  go na oddanie krwi dla chorego, którego zdrowie i życie zależy  od Ciebie. 

Prawie każdego dnia występują braki krwi i jej składników w magazynach Banku Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.  

Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem, a jej jedynym źródłem jest każdy zdrowy, pełnoletni człowiek. W związku z tym prosimy – każdy kto może niech odda krew. Aby oddać krew wystarczy być po lekkostrawnym posiłku i mieć przy sobie dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem 
i numerem PESEL). Nie wiesz czy możesz? Boisz się? Przyjdź i sprawdź. Przekonasz się, że oddanie 450 ml krwi nic nie boli, a w zamian otrzymujesz olbrzymią satysfakcję z bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi + inne korzyści, patrz załącznik Korzyści dla Honorowych Dawców Krwi.

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, 
ul. Jagiellońska 66, od poniedziałku do piątku, od godziny 7:00; oraz w czterech stałych Oddziałach Terenowych mieszczących się w budynkach szpitali w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysko-Kamiennej i Sandomierzu. 

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.rckik-kielce.com.pl w celu zaczerpnięcia szczegółowych informacji dotyczących godzin poboru krwi oraz dodatkowych akcji poboru krwi. Codziennie na stronie internetowej aktualizowane są stany magazynowe krwi w poszczególnych grupach krwi, których stopień zapotrzebowanie odzwierciedlają kolory ikon-kropel krwi, np. kropla jest częściowo zabarwiona – oznacza to braki danej grupy krwi, kropla jest cała zabarwiona – oznacza to wystarczające zapasy danej grupy krwi i Krwiodawców z tą właśnie grupą krwi prosimy o oddanie krwi, gdy zapasy będą mniejsze.

Już dzisiaj zaplanuj oddanie krwi podczas ferii zimowych 2020 !!!

Czekamy na Ciebie.

„Łączy nas krew, która ratuje życie”