„Kochające serce zawsze jest młode.”

Walentynki –  Święto Zakochanych – przypadają 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego (biskupa – męczennika z włoskiego miasteczka Terni), którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim przypada również na ten dzień. Na zachodzie Europy święto obchodzone jest od czasów średniowiecza. W tym dniu zakochani wyznają sobie miłość i obdarowują upominkami, piszą miłosne listy.

W naszej szkole Samorząd Uczniowski postanowił w niecodzienny sposób również przypomnieć wszystkim o wielkim znaczeniu Miłości.  Tradycyjnie w sali 7a otworzyła swe podwoje Kawiarenka św. Walentego, w której przedstawiciele klasy 4d i 1a sprzedawali smakołyki przyniesione przez wielu uczniów naszej szkoły. W przygotowaniu kawiarenki brali też udział uczniowie klasy I c i klasy I wz pod kierunkiem pani Ewy Skręt, której bardzo dziękujemy za wsparcie. W tym miejscu serdecznie dziękujemy również za gorące serca wszystkim ofiarodawcom – uczniom i ich Rodzicom. Jak zwykle – nie zawiedliście!!! W małej sali gimnastycznej odbyła się natomiast walentynkowa licytacja charytatywna na rzecz chorego nauczyciela. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie niezwykle aktywnie zaangażowali się w licytację książek, biżuterii, różnych gadżetów i pysznych przetworów, za których podarowanie składamy ogromne, gorące podziękowania. Licytacyjną gorączkę przerywały występy naszych utalentowanych uczniów; Kamili Kozieł, Macieja Serafina, Kacpra Kaniewskiego i Julii Suski. Śpiewane przez nich piosenki przypomniały słuchaczom, że nie można żyć bez miłości Pani dyrektor – Agnieszka Kutera – wręczyła śpiewającym „drewniane słowiki” (na podobieństwo „srebrnych słowików’) i czerwone serduszko dla debiutanta szkolnej estrady – Kacpra Kaniewskiego. Zgodnie z tradycją wręczono również walentynkowe liściki z życzeniami. Licytację poprowadził przewodniczący SU – Kamil Barański, a wspomagały go dzielnie; Gabriela Szot, Sylwia Łaska, Anna Mazur i Oliwia Szczepanik. Obsługą sprzętu zajął się niezawodny Adam Mackiewicz. Dekorację wykonały; Julia Hert i Aleksandra Iwoła. Nad całością czuwały opiekunki SU – p. Ewa Góra i p. Dorota Mazan.

Dziękujemy wszystkim za ofiarność i otwarte Serca! Zebraliśmy na licytacji prawie 1000 złotych!

Autor zdjęć: Małgorzata Poziomek – klasa III A