Potrzebna krew – pomagaliśmy w czasach pokoju, może ktoś chce i może pomóc w czasie wojny z koronawirusem.

Zwracamy się do wszystkich krwiodawców z prośbą o zastanowienie się i rozważenie problemu. W ostatnim dniach pojawiły się w mediach dramatyczne apele o oddawanie krwi. Wszystkie zabiegi planowe zostały wstrzymane ale są pacjenci którzy muszą mieć przetaczaną krew aby żyć. Mamy świadomość, że sytuacja jest dramatyczna. Po konsultacjach z Centrum Krwiodawstwa wiemy, że w naszym województwie są czynne stacje w Sandomierzu, Skarżysku Kamiennej i w Kielcach. 

W Sandomierzu krew cyklicznie oddają osoby z wojsk obrony terytorialnej, w Skarżysku jest tylko dwie pielęgniarki do pobrań. Stwierdziłyśmy, że najlepszą alternatywą jest stacja w Kielcach. Wszędzie są zastosowane wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa. Podjęłyśmy decyzję, że jeśli ktoś:

– chce świadomie pomóc, mimo zagrożenia

– jest zdrowy

– nie miał kontaktu z osobą będącą w kwarantannie, chorą

– spełnia wszystkie kryteria dotyczące oddawania krwi

 może nam wysłać swoją gotowość do donacji, a my będąc w kontakcie z Centrum Krwiodawstwa będziemy w małych grupach, maksymalnie  4 osoby, organizować transport do Kielc. Informację proszę przesyłać przez e-dziennik do: Dorota Kępińska, Małgorzata Wieczorek z podaniem imienia, nazwiska, klasy i nr telefonu.