Pomagamy Ukrainie

Cała społeczność naszej szkoły włączyła się w pomoc dla Ukrainy. Jesteśmy ogromnie zbudowani postawą naszych uczniów i pracowników Zespołu Szkół Nr 1. Odpowiadając na apel Polskiego Czerwonego Krzyża gromadzimy potrzebne dary rzeczowe, jak również finansowe. Pierwsza transza już dziś zostanie zawieziona przez członków Grupy Ratowniczej PCK na granicę z Ukrainą; są to przede wszystkim podstawowe leki i artykuły papiernicze dla dzieci, które oczekują na przejściu granicznym po kilkadziesiąt godzin celem uzupełnienia niezbędnych dokumentów. Dziś także w Stacji Krwiodawstwa na ul. Świętokrzyskiej grupa 19 naszych uczniów oddaje krew dla poszkodowanych. Stworzyliśmy bazę danych wolontariuszy, którzy zadeklarowali swoją pomoc przy segregacji darów rzeczowych i relokacji uchodźców, którzy mogą trafić do naszego miasta. 

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przyniesienia materiałów i środków opatrunkowych, podstawowych leków przeciwbólowych, środków higieny osobistej, w tym dla dzieci (pampersów, chusteczek mokrych, produktów żywnościowych, słodyczy) do budynku szkoły na os. Słoneczne 33, skąd zostaną przekazane do siedziby PCK. 

Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Razem możemy więcej.