POMAGAMY UCHODŹCOM Z UKRAINY

W dniu 10 marca br. uczniowie naszej szkoły:  Anastazja Ambroz z klasy 3b, Kasia Szczerbińska, Wiktoria Kozłowska  z klasy 3pb, Julia Toboła, Martyna Woźniak z klasy 1c, Oliwia Podpora, Amelia Czekaj z klasy 2b, Kamil Dziekan, Bartosz Zając oraz Wiktor Farys z klasy 1a pracowali jako wolontariusze w Centrum Pomocy Humanitarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Regionalny Oddział PCK zaadaptował budynek przy ul. A. Mickiewicza (dawna „Biedronka”) na magazyn, do którego mieszkańcy miasta, firmy, sponsorzy dostarczają dary dla uchodźców. Obywatele Ukrainy maja możliwość skorzystania z tych darów. Młodzież naszej szkoły pełniła dyżur w godzinach 9.00 – 15.00 wykonując prace porządkowe, sortując produkty, opiekując się ukraińskimi dziećmi. Praca dała im dużo satysfakcji. Chociaż w taki sposób mogli pomóc ludziom, którzy uciekli przed wojną.