Integracja I klasa!!!

W piątek 30 września 2022r. uczniowie klasy Id Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 z wychowawczynią Anetą Krawczyk i nauczycielką języka polskiego Małgorzatą Pękalską wybrali się na wycieczkę integracyjną. Już przed budynkiem szkoły wszystkim dopisywały humory, a pogoda również okazała się łaskawa.

Pierwszym przystankiem była ostrowiecka agora, czyli serce miasta – Rynek, na płycie którego uwagę przykuły kula ziemska z zaznaczonym na niej Ostrowcem Świętokrzyskim oraz pomnik upamiętniający najokrutniejsze zdarzenie II wojny światowej w naszym mieście – publiczną egzekucję 29 jego mieszkańców. Minutą ciszy uczciliśmy straconych właśnie w dniu, w którym przypadała 80. tragiczna rocznica.

Następnie skierowaliśmy się do Parku Miejskiego, gdzie przywitała nas jeszcze zieleń traw i liści drzew z nieśmiało przebijającymi się barwami jesieni, a czas wypełniony został śpiewem przy muszli koncertowej, oddechem na molo i chwilą zadumy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego

Drobny deszczyk przyspieszył nasze kroki w kierunku Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się w Browarze Kultury, gdzie młodzież została zapoznana z bogatą jej ofertą oraz otrzymała zaproszenie na Ogólnopolską Noc Bibliotek.

Po tak urozmaiconym programie nastąpił bardzo wyczekiwany moment – wspólne rozkoszowanie się różnymi smakami pysznej gorącej pizzy!!!

Wszystkie momenty integracyjnego wyjścia klasowego zostały utrwalone zdjęciami i filmikami, którymi się dzielimy…

Małgorzata Pękalska