e-sportowy sukces Ekonomika

Wielką niespodzianką okazał się start przedstawicieli naszej szkoły w turnieju e-sportowym Counter-Strike: Global Offensive zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 3 (THM), w którym udział wzięło 19 drużyn z terenu powiatu ostrowieckiego.

Drużyna 4K1F (Kacper Łusiewicz IIIa, Kacper Ozdoba IVa, Krzysztof Świercz IIIa, Fabian Jop IVa, Krystian Mazur IIb, Michał Dziewirz IIIa) wygrała eliminacje z zespołem Vanish (LO1) i awansowała do ćwierćfinałów. Niestety na tym etapie lepsi okazali się przedstawiciele ZDZ Bulalovers.

Koledzy z drugiej naszej drużyny Akatsuki (Jakub Żak IVb, Bartek Mazur IVb, Maks Środoń Ia, Antoni Szczęsny Ia, Bartek Kwiecień Ie, Wiktor Lewandowski Ie) po wygranych eliminacjach z Team Sms (SMS) oraz ćwierćfinałach KKS Wywrotka (PSP3) zrewanżowali się, pokonując Bulalovers w półfinale i awansowali do fazy finałowej.

W ścisłym finale w meczu o 3 miejsce pokonaliśmy 4our (PSP4) i niestety, po dość wyrównanym meczu, ulegliśmy gospodarzom turnieju Fotowoltaika Radom (ZS3) ostatecznie zdobywając 2 miejsce.

Indywidualne wyróżnienie zdobył Antek Szczęsny z Akatsuki za „akcję” turnieju.

Od momentu powstania szkolnej grupy e-sportowej e.conomic.us do startu w zawodach, obie nasze drużyny miały 10 dni na zgranie się… tym większy to sukces. Gratulujemy.