Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest:
„Żywności wysoko przetworzona” – wpływ diety bogatej w żywność wysoko przetworzoną na zdrowie i rozwój chorób cywilizacyjnych (otyłość, cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby autoimmunologiczne, nowotwory).
20 października 2025r. odbył się w naszej szkole etap szkolny XXX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.
Uczestniczyło w nim 25 uczniów z klas 4c, 4d i 5c kształcących się w zawodnie Technik Żywienia i Organizacji Usług Gastronomicznych. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności.





Pani wicedyrektor Agnieszka Kutera powitała młodzież i życzyła wszystkim najwyższych wyników. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Dyjach, Edyta Jamróz i Karolina Stankiewicz po sprawdzeniu testów wyłoniła reprezentantów naszej szkoły, którzy będą rywalizować 5 grudnia 2025r. w etapie okręgowym w Lublinie.
Najlepsze wyniki umożliwiające reprezentowanie naszej szkoły uzyskali:
Natalia Jankowska i Weronika Ostatek z klasy 5c i Kacper Krakowiak z klasy 4d.
Życzymy im powodzenia i sukcesów w dalszej rywalizacji.





