Warsaw Food Expo

Dnia 13 września 2019 roku odwiedziliśmy największe targi spożywczo-rolne w Polsce pod tytułem ,,Warsaw Food Expo”. Podczas trwania wydarzenia wielu producentów miało szansę zaprezentować swoje towary oraz zachęcić do współpracy przedsiębiorców nie tylko z całej Polski, ale również tych zagranicznych.

W trakcie targów mieliśmy okazję do zwiedzenia dużej powierzchni pełnej różnorakich stanowisk z produktami mięsno-rybnymi, owocowo-warzywnymi, mleczarskimi, cukierniczymi oraz wiele innych. Oczywiście nam do gustu przypadła degustacja tych wszystkich pyszności.. W salach konferencyjnych odbyło się wiele ciekawych spotkań, poruszających tematy i problemy dotyczące żywności. Na jednej ze scen znajdujących się wewnątrz budynku, grupa kucharzy zaprezentowała nam na żywo swoje umiejętności w sztuce gotowania. Na zewnątrz nie mogło również zabraknąć food trucków, kuszących swoimi daniami.

Wycieczka na targi była również okazją do integracji klas 1c, 1bżs oraz 2c, czyli klas o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych.

tekst: Karol Słowik 2c