Etap regionalny konkursu Turbolandeskunde w naszej szkole

Szwajcaria jest w bieżącym roku szkolnym tematem konkursu Turbolandeskunde, którego II etap miał miejsce w naszej szkole w piątek 6 marca. To już 6 edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, którego prezeską w regionie jest pani Jadwiga Wojsa. W konkursie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadpodstawowych regionu: czterech ostrowieckich, dwóch ze Starachowic i jednej ze Skarżyska-Kamiennej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IIb:Kamila Kiliańska, Natalia Łapa i Gabriela Szotktóre w grudniu najlepiej w szkole napisały test wiedzy o Szwajcarii, a teraz w rywalizacji międzyszkolnej uplasowały się na  4 miejscu. Konkurs miał formułę ustną. Uczniowie wybierali pytania o różnym stopniu trudności, a pochodziły one z wielu obszarów, m.in. geografii, muzyki, sportu, polityki, literatury, kuchni Szwajcarii.

Na podium znalazły się uczennice II L.O. im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Św.: Wiktoria Borowska, Julia Chlebna i Weronika Karbowniczek – I miejsce. To one będą reprezentować nasz region w ogólnopolskim finale konkursu. Tuż za nimi na II miejscu  – drużyna z I L.O. im. J. Słowackiego ze Skarżyska-Kamiennej w składzie: Iga Fabiańska, Zuzanna Ślusarczyk, Wojciech Zych. III miejsce przypadło uczniom: Paulinie Skarbie, Pawłowi Ozdobie i Adamowi Stenclowi z ostrowieckiego L.O. im. Wł. Broniewskiego.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli  Języka Niemieckiego oraz Wydawnictwo Nowa Era

O poczęstunek i obsługę gastronomiczną zadbali uczniowie z klasy Ic pod opieką p. Bożeny Mazik i p. Ewy Skręt oraz PSNJNWeronika Wójcik i Klaudia Kiec z klasy IIIc czekały na gości i oprowadzały ich po szkole. Za opiekę techniczną nad konkursem odpowiedzialni byli uczniowie Michał Kowalski i Mikołaj Maj z klasy IIIc oraz Adam Mackiewicz z klasy IVe.  

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu serdecznie dziękujemy