W Hotelu Senator w Starachowicach – wycieczka klas hotelarskich

Pogłębiając wiedzę z hotelarstwa uczniowie klas drugich wybrali się we wrześniu do Hotelu Senator w Starachowicach, aby zapoznać się ze świadczeniem usług dodatkowych w tym obiekcie. Wspaniałą lekcję zawodu poprowadziła była uczennica naszej szkoły, obecnie recepcjonistka – Patrycja Zasada.

Uczniowie zobaczyli sale konferencyjne, ich wyposażenie i przeznaczenie oraz zapoznali się z usługami świadczonymi w strefie SPA. Młodzież zachwycona była wspaniałymi apartamentami, w tym dwukondygnacyjnym z wanną w sypialni. 

Uczniowie poznali wyposażenie restauracji hotelowej, nowoczesny taras hotelowy oraz zagospodarowanie zewnętrznego grilla. 

Z Hotelu Senator młodzież powędrowała na Szlakowisko – hałdę usypaną z odpadu wielkopiecowego, popularnie zwanego ,,szlaką”. To sztuczne wzgórze zostało zagospodarowane na cele rekreacyjne: powstał amfiteatr, otwarta strefa aktywności, miejsce ogniskowe .

Kolejnym punktem wycieczki było miasto Wąchock, gdzie uczniowie spotkali się z sołtysem oraz mogli przeczytać żartobliwe rymowanki na temat miasta. Ciekawą atrakcją było również poznanie zagospodarowania turystycznego terenu wokół zbiornika na rzece Kamiennej. 

Będąc w Wąchocku nie można zapomnieć o zwiedzaniu późnoromańskiego klasztoru Cystersów, który skrywa prochy legendarnego dowódcy AK Jana Piwnika –  „Ponurego”.