Dzień Integracyjny w Ekonomiku !

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Zespół Szkół Nr 1 zorganizował dla wszystkich uczniów imprezę integracyjną pt: Dzień pikniku w Ekonomiku. 

Samorząd szkolny przygotował liczne atrakcje, które miały na celu umilić ten ważny dzień oraz na nowo nawiązać więzi po tak długiej nieobecności młodzieży w szkole. 

Dzień pełen atrakcji rozpoczęliśmy od konkursu na klasowy, najładniejszy kocyk piknikowy.  Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością- Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Agnieszki Kutery długo zmagało się z wyłonieniem zwycięzcy. Wszystkie kocyki były bardzo barwne i bogato ozdobione, dlatego trudno było wybrać jednego zwycięzcę. Kilka klas zgarnęło główną nagrodę – dzień niepytania w nowym roku szkolnym. 

Uczniowie mogli sprawdzić również swoją wiedzę na temat szkoły i jej oferty edukacyjnej w konkursie przygotowanym przez uczennice 2a w zawodzie technik ekonomista. Jednocześnie odbywały się konkurencje sportowe: przeciąganie liny, hula-hop, żonglowanie piłką, mecze piłki nożnej i siatkowej. Nie zabrakło również popisów taneczno- muzycznych na miarę Mam Talent!!! Występy utalentowanych uczniów naszej szkoły dopełniały program imprezy. 

To był bardzo udany dzień. Wszyscy zakończyli piknik zadowoleni i najedzeni. Mamy nadzieję, że ta forma spędzania Dnia Dziecka na stałe wpisze się w tradycje szkoły. 

W pikniku wystąpili: Julia Hert, Patryk Sztaba (Hip Hop), Igor Bajerczak (HC Bayer), Jakub Paluszkiewicz, Karina Maziarczuk, Alan Czapliński, Kamila Kozieł, Zuzanna Graczak, Krzysztof Świercz.