Poznajemy pracę hotelarza

Uczniowie klasy I b zwiedzali jedne z najlepszych hoteli w województwie świętokrzyskim „Senator” i „Europa” w Starachowicach. Pani Anna Dymińska – Asystent Zarządu, zapoznała grupę z historią i funkcjonowaniem hotelu. Największe wrażenie na uczniach wywarły piękne apartamenty typu boutique oraz nowoczesne centrum SPA & Wellness. Kolejnym etapem zwiedzania był czterogwiazdkowy hotel „Europa” – największy w województwie świętokrzyskim. Młodzież z dużym zainteresowaniem oglądała wspaniale urządzone pokoje hotelowe oraz nowoczesne sale konferencyjne mogące pomieścić do 300 osób.

W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie poznali również rodzime hotele „Red” i „Accademia”. Zapoznali się z historią hoteli, strukturą organizacyjną, zakresem obowiązków pracowników służby pięter oraz usługami dodatkowymi.

Każdy z uczestników docenił okazaną gościnność i wspaniałą atmosferę podczas zwiedzania. Menadżerowie hoteli zachęcali do zgłębiania tajników pracy w hotelu, zapewniali, że dobrze wykształcony, otwarty i chętny do pracy młody człowiek ma dużą szansę na znalezienie zatrudnienia w zawodzie hotelarza.

Opiekunowie:

Dorota Szczałuba

Agnieszka Bęben

Bogumiła Baszak