Atrakcyjni na rynku pracy

29 marca 2022 roku w ramach Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych organizowanych przez Akademię Umiejętności Eurocash pod patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach, w trybie on-line. 

Wirtualne spotkania przybrały formę interaktywnego warsztatu na platformie ClickMeeting. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach prowadzonych metodami coachingowymi. Podczas webinariów, przez cały czas, mogli zadawać prelegentom pytania. 

Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentowali uczeniowie z kl.II A Technik Ekonomista oraz kl. II B Technik Handlowiec

Festiwal składał się z 5 części – osobnych webinarów: 

1. Umiejętności sprzedażowe niezbędne w pracy zawodowej – jak je kształtować i rozwijać, by odnosić sukcesy cz. I
2. Umiejętności sprzedażowe niezbędne w pracy zawodowej – jak je kształtować i rozwijać, by odnosić sukcesy cz. II
3. Pokaż swoje mocne strony – budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości
4. Od sprzedawcy do kierownika regionalnego – moja ścieżka zawodowa
5. Jak umiejętność zarządzania sobą w czasie pomoże Ci w przyszłej pracy

Celem Wirtualnego Festiwalu jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarze szeroko rozumianej branży handlowej – w zawodach takich jak sprzedawca, przedstawiciel handlowy, doradca klienta itp. Ważnym elementem każdej edycji Festiwalu jest także przekazanie wiedzy uczniom (w ramach doradztwa zawodowego) jak planować swoją ścieżkę zawodową, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać swoje kompetencje osobiste i zawodowe.
Potwierdzeniem uczestnictwa w Festiwalu są otrzymane certyfikaty.