Mistrzostwa Polski LZS Juniorów i Juniorek do lat 15 i 17 w Podnoszeniu Ciężarów

W dniach 12-14-2022 r. Odbyły się Mistrzostwa Polski LZS Juniorów i Juniorek do lat 15 i 17 w Podnoszeniu Ciężarów. Dwie uczennice Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Natalia Salamon i Marzena Gębusia, brały udział w zawodach.
Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Natalia Salamon w kategorii wagowej +81 kg. Natalka w rwaniu w pierwszej próbie zaliczyła 40, a w drugiej 45 kg. W trzeciej nie dźwignęła 50 kg i  rywalizację w rwaniu zajęła na czwartym miejscu. Znacznie lepiej zaprezentowała się w podrzucie. W pierwszej próbie dźwignęła 50, w drugiej 55, a w trzeciej 60 kg, zajmując w tej rywalizacji trzecie miejsce. W dwuboju uzyskała 105 kg, co dało jej miejsce na podium i upragniony, brązowy krążek.
Siódme miejsce w mistrzostwach w kategorii wagowej do 64 kg wywalczyła Marzena Gębusia. Marzena rwanie rozpoczęła dość nerwowo. Dwukrotnie spaliła podejścia do ciężaru 42 kg, który zaliczyła dopiero w trzeciej próbie. To był siódmy wynik rywalizacji. W podrzucie Marzena uzyskała w pierwszym podejściu 50, a w drugim 55 kg. Natomiast w trzecim podejściu spaliła próbę na 57 kg. To był szósty wynik rywalizacji w podrzucie. W rezultacie w dwuboju osiągnęła 97 kg, co dało jej w sumie siódmą pozycję.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.