,,Wszystkie śmieci są nasze” – 29 Akcja Sprzątanie Świata

Wzorem lat minionych nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Sprzątania Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem ,,Wszystkie śmieci są nasze. Finał akcji szkolnej odbył się 16 września 2022r.

W tym roku została przeprowadzona zarówno akcja terenowa i akcja stacjonarna.

Już od rana w piątek uczniowie klas IVaTe, IVbTb, IVdTs, 3AHE, 3CTŻ, 3BSH, 2BSH,3wz pod opieką nauczycieli zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci sprzątali teren wokół szkoły. Sprzątającym sprzyjała pogoda, a dzięki zaangażowanej postawie uczniów udało nam się zebrać 10 worków śmieci, które zostały złożone we wcześniejszym ustalonym punkcie odbioru odpadów. Fotorelację tej akcji prowadziła Aleksandra Pytlak klasa IVa i na żywo umieszczała relację w mediach społecznościowych naszej szkoły.

Natomiast akcja stacjonarna obejmowała akcję plastyczną promującą segregację śmieci – Wszystkie śmieci są nasze” i prelekcję o zasadach segregacji śmieci w szkole i w domu. Nasi uczniowie są osobami o wielu talentach, o czym można było się przekonać i tym razem. Wpłynęły bardzo ciekawe prace plakaty i grafika komputerowa. 

Kamil Przydatek klasa 3c przedstawił uczniom klas 1a,1b,1c,1d,1e, 2a,2b,2c, 3a,3b, 3c oraz 1wz i 3wz ideę akcji „Sprzątanie Świata” oraz krótki poradnik o segregacji i recyklingu śmieci domowych. Młodzież naszej szkoły zna zasady zagospodarowania odpadów, ale musimy pamiętać, że 

Wszystkie śmieci są nasze” i należy o nie odpowiednio zadbać. Spotkanie stacjonatne relacjonowała do mediów społecznościowych Bianka Cimała klasa 3c, a tegoroczną akcję szkolną koordynowały nauczycielki – pani Monika Smolińska i pani Agnieszka Kwiatkowska.