Mega pozytywne wibracje w pracowni gastronomicznej

Drugi wtorek października i kolejny dzień zajęć w projekcie EKO-Logika Sztuka roślinnego gotowania upływał pod hasłem burgerów, ale nie tylko. 

Szef kuchni Bałtowski Zapiecek, pan Mariusz Jamroszczyk, pod kierunkiem którego odbywa się cykl warsztatów w projekcie, skutecznie inspirował naszą młodzież do wykonania oraz kreowania atrakcyjnych aranżacji gotowych potraw. Uczniowie z coraz większą pewnością siebie dokonywali oceny smaku sporządzanych potraw, mając już pewną wiedzę i doświadczenie, jakich środków użyć, aby poprawić ich smak. A jest to przecież kluczowa umiejętność gwarantująca sukces w zawodzie.

W naszej innowacyjnej kuchni wegańskiej było bardzo kolorowo i kontrastowo, powstały: burger jaglany, burger z fasoli, pad thai, wegański majonez, pizza z kalafiora, falafel z pieczonych warzyw, sałatka tabuleh, curry warzywne, pikle warzywne, tapenada z oliwek, tofu z suszonymi pomidorami, bezy z granatem, crumble owocowe.

Konkluzja po kolejnym październikowym wtorku wegańskiego gotowania nasuwa się sama: nasz tradycyjny, „narodowy” schabowy może czuć się poważnie zagrożony!