Spotkanie ze studentami z Gruzji

W ramach programu Erasmus+ w naszej szkole miało miejsce spotkanie ze studentami z Kaukaskiego Międzynarodowego Uniwersytetu w Tbilisi, Gruzja. Nikolas i Zhantore przybywają na praktykach studenckich w Akademii Nauk Stosowanych im Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a 18 listopada spotkali się z młodzieżą ZS nr 1, aby wymienić się doświadczeniami z udziału w praktykach międzynarodowych.

Spotkanie było doskonałą formą treningu języka angielskiego i także okazją na przedstawienie Gruzji oraz Kazachstanu – rodzimych krajów naszych gości. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i oglądali prezentację geografii, kuchni oraz tradycji odległych krajów. Z dużym zainteresowaniem nasza młodzież poznawała alfabet gruziński i kazachski oraz słuchali brzmienia języków Nikolasa i Zhantore.

W rewanżu za ciekawą wycieczką po Gruzji i Kazachstanie uczennica klasy 3b – Karina Maziarczuk przedstawiła studentom z Tbilisi najważniejsze ciekawostki o Polsce. Następnie było wiele emocji podczas rozwiązywania quizu o Polsce. Do zabawy przyłączyli się nasi uczniowie i okazali się być lepsi od gości w znajomości naszego kraju.

Młodzież ZS nr 1 znów dzięki programowi Erasmus+ oraz znajomości języków obcych mogła przekonać się, że nawet dalekie kraje stają bliskie.