Święto Honorowych Dawców Krwi

Honorowi Dawcy Krwi ratują życie oddając krew przez okrągły rok, a  w listopadzie obchodzą swoje święto,odbierają nagrody i odznaczenia, nie są anonimowi. Lokalne obchody tego święta przypadły na 24 listopada. W czasie uroczystej akademii w Ostrowieckim Browarze Kultury nasze Szkolne Koło PCK i HDK zostało wyjątkowo wyróżnione, ponieważ opiekunki tego Koła Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża odznaczono Odznaką II stopnia za propagowanie krwiodawstwa i działalność charytatywną.                

25 listopada  w Kielcach, odbyła się akademia  podsumowująca  aktywność Honorowych Dawców Krwi za rok 2021/2022 .Rozstrzygnięto turniej „Młoda krew ratuje życie”, w którym udział wzięło 44 szkoły ponadpodstawowe i uczelnie z całego  województwa świętokrzyskiego.

UROCZYŚCIE OGŁASZAMY, ŻE NASZA SZKOŁA ZAJĘŁA … 3 MIEJSCE.
Gratulacje dla wszystkich krwiodawców.

Krew jest cały czas bardzo potrzebna. Regionalne  Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w ubiegłym roku 2021 wydawało średnio ok. 120 jednostek krwi dziennie a w 2022 już 150. Młodzież biorąca udział w turnieju oddała razem przeszło 1000 litrów krwi. Jej pomoc jest zatem nieoceniona.

 Dziękujemy i zachęcamy do udziału w  kolejnych zbiórkach krwi, także tej 29 listopada.