Wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

W poniedziałek 30.10.2023 r. uczniowie klasy IV A kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa odwiedzili Powiatową Państwową Straż Pożarną w Ostrowcu Świętokrzyskim. Młodszy kapitan Łukasz Jarosz przedstawił młodzieży najważniejsze etapy ewakuacji z hotelu. Strażacy opowiedzieli o rodzajach gaśnic, metodach gaszenia pożarów w zależności od ich intensywności oraz przyczynach wybuchu ognia. Zawodowcy zaprezentowali również w jaki sposób wytwarza się piana, której używają do gaszenia pożaru i jakie są jej rodzaje. Przedstawili również wyposażenie wozów strażackich i ich zastosowanie. Opowiedzieli o źródłach poboru wody, której używają do akcji ratunkowych.

Wizyta w Straży Pożarnej była niesamowicie ekscytująca i pouczająca. Uczniowie mogli zobaczyć jakie specjalistyczne umiejętności i codzienne zadania wykonują Strażacy, jakimi narzędziami i pojazdami się posługują podczas akcji ratunkowych.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za ciekawą prezentację sprzętu strażackiego oraz pokaz akcji gaszenia pożaru.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała: Dorota Szczałuba.