Wizyta w Ostrowieckim Browarze Kultury

W listopadzie – 07.11.2023r. – uczniowie klasy IV A kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa odwiedzili Ostrowiecki Browar Kultury, w którym znajduje się Punkt Informacji Turystycznej. O działalności punktu dokładnie opowiedziała pani Elwira Karwacka. Przybliżyła nam również historię budynku, w którym mieści się IT. Przeglądaliśmy informatory o atrakcjach turystycznych województwa świętokrzyskiego oraz plakaty i ulotki o wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście.

Następnie odwiedziliśmy Galerię Fotografii, gdzie kustosz Stanisław Dunin-Borkowski oprowadził nas po wystawie, opowiedział o historii fotografii, o współczesnych trendach w tej dziedzinie sztuki. Zobaczyliśmy jeden z pierwszych modeli aparatu fotograficznego. Zadawaliśmy dużo pytań na temat organizacji wystaw, spotkań z autorami.

Wizyta w Ostrowieckim Browarze Kultury, gdzie funkcjonuje Punkt Informacji Turystycznej oraz Galeria Fotografii MCK zaciekawiła nas, była pełna nowych wrażeń.

Mamy nadzieję, że jeszcze ponownie na tak interesujące zajęcia zabierze nas pani Dorota Szczałuba, która nad nami sprawowała opiekę.

                                                                                           Uczennice klasy IV A: Julia i Klaudia