Sukces zawodniczek ZS1 w podnoszeniu ciężarów

W dniu 02.12.2023r. odbył się 25 Jubileuszowy Puchar Gór Świętokrzyskich w Podnoszeniu Ciężarów. W turnieju wzięli udział zawodnicy z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim, Legionowa, Częstochowy, Kielc, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Rymanowa, Kunowa, Iłży, Poznania. Impreza zgromadziła prawie wszystkie kategorie wiekowe.

Był to już szósty raz kiedy uczniowie reprezentowali szkołę w zawodach o zasięgu ogólnopolskim i zdobywali czołowe miejsca. W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika zajął trzecie miejsce. 

W kategorii do 55 kg I miejsce zajęła Alina Pożoga nauczycielka wychowania fizycznego, która została po raz 25 najsilniejszą zawodniczką Pucharu Gór Świętokrzyskich w Podnoszeniu Ciężarów, na drugim miejscu w tej samej kategorii wagowej zajęła Angelika Szczykutowicz. Do 59 kg I miejsce zajęła Ewa Woźniak, a w kategorii do 64 kg Joanna Cebula. Natomiast w kategorii wagowej +83 kg I miejsce zajęła Natalia Salamon. W kategorii open do lat 17 I miejsce Joanna Cebula, II miejsce Ewa Woźniak i III miejsce Angelika Szczykutowicz. W kategorii open do lat 20 I miejsce zajęła Natalia Salamon.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.