Największy dar ukryty masz w sercu!

Słowa jednej z  piosenek świątecznych stały się w tym roku hasłem spotkania społeczności naszej szkoły zorganizowanego z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Było wzruszająco, pięknie, muzycznie i wesoło. Obok tradycyjnej już licytacji charytatywnej każda klasa zaprezentowała – solo, w duetach, tercetach lub zespołach – kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Wszyscy bardzo się starali, ale jury – w składzie: p. dyrektor Małgorzata Węglewicz, p. wicedyrektor Agnieszka Kutera, p. Dorota Kępińska, p. Małgorzata Wieczorek oraz Julia Oraniec i Damian Orłowski – uczniowie 5bp – musiało wskazać najciekawsze wykonania.

I miejsce zajęła klasa 2d, która nie tylko zaśpiewała skoczną pastorałkę, ale zaprezentowała stroje i rekwizyty rodem z tradycyjnych jasełek. II miejsce przypadło 4c – również świątecznie przebranej i dziarsko śpiewającej pastorałkę. Amerykański przebój świąteczny dał III miejsce tercetowi z 3c – Weronice Ostatek, Weronice Szczechurze i Lilce Karwackiej, które także wraz z księdzem Grzegorzem wykonały kilka pięknych kolęd.

Indywidualnie I miejsce zajęła Nicola Biernacka z 1d, która zachwyciła granymi na flecie kolędami. Wystąpiła ona wraz ze swoim nauczycielem muzyki. II miejsce zajęła Magda Błaszkiewicz z 3a prezentująca współczesną piosenkę świąteczną, zaś miejsce III „wyrapowali” Daniel Skotnicki i Kacper Lipa z 2wz. Za odwagę i energię sceniczną wyróżnienia otrzymali: Tomasz Wiechowski z 2e i Emil Połowniak z 1a. Piękne, ludowe stroje i urocze warkoczyki  zaprezentowały także dziewczęta z 1d.

Wszystkim wykonawcom należą się słowa uznania, bo występ przed publicznością zawsze jest dużym wyzwaniem. Takim była również licytacja, którą jednak brawurowo i efektywnie poprowadzili panowie z 3b, 3a, 2a wspomagani przez sekcję techniczną z 3b i p. Macieja Sindalskiego.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy ofiarowali wspaniałe przedmioty, wypieki i przetwory na naszą licytację. W sali 7a działała także nasza szkolona kawiarenka prowadzona przez 3c pod kierunkiem p. Małgorzaty Dyjach i p. Bożeny Mazik, a obok zakątek loterii fantowej przygotowany przez ekipę z 3a.  Uzyskane dziś środki przeznaczymy dla osoby z naszej społeczności zmagającej się z ciężką chorobą.

Odpowiedzialne za wszystkie działania były: p. Dorota Kępińska, p. Dorota Mazan, p. Małgorzata Wieczorek i p. Iwona Adamczyk.