Eliminacje szkolne – OWiUR

Jak podają organizatorzy, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Patronem medialnym XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznes a także multiportal Agropolska.pl.

Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczy w olimpiadzie. 25 października odbyły się eliminacje szkolne w bloku tematycznym – gastronomia. W szranki stanęli najlepsi uczniowie klas: drugiej, trzeciej i czwartych w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Na podstawie testu teoretycznego do części praktycznej stanęli Milena Głogowska IIIc, Kinga Misztal IVd, Sylwia Niedźwiecka IVd, Natalia Sitarska IVc, Patryk Kiliański IVc.

Uczestnicy piekli roladę biszkoptową, rozpoznawali grzyby, wykonywali dekoracje z rzodkiewki. Rywalizacja była zacięta. Ostatecznie, dzięki wysokiej punktacji z testu, zwyciężył Patryk Kiliański. To właśnie on po raz drugi będzie reprezentował szkołę na eliminacjach okręgowych w kwietniu.

Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy, a za Patryka mocno trzymamy kciuki.