Estera Cudzik zajęła II miejsce w Świętokrzyskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości

04 grudnia 2019r. na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych w budynku Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach  odbył się ósmy finał  „Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości” adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W I etapie konkursu, który odbył się 29 października2019r., wzięło udział 78 uczniów ze szkół w Kielcach, Starachowicach, Busku-Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Końskich i Staszowie. Do finału zakwalifikowano 28 uczniów, którym przyszło się zmierzyć z testami i zadaniami sytuacyjnymi z zakresu rachunkowości.

Z naszej szkoły w gronie najlepszych znaleźli się uczniowie klasy IV a w zawodzie technik ekonomista: Estera Cudzik, Katarzyna Szeląg i Piotr Wiśniewski.

Estera Cudzik zajęła II miejsce.

– Rachunkowość różne dzieje przechodziła i przechodzi, ale jest i będzie dziedziną, która zawsze człowiekowi towarzyszyła. Cyfryzacja, automatyzacja, digitalizacja jest postępem, ale ktoś musu tym zarządzać, ktoś musi nad tym panować. Mam nadzieję, że w tym gronie są osoby, które będą zarządzać rachunkowością, bo człowieka w tym temacie nikt nie zastąpi – powiedziała p. Halina Gąsior-Mikulska,  prezes kieleckiego Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

P. Grażyna Sowa dodaje, że na osiem edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości nasi Ekonomiści cztery razy stawali na podium:

I miejsce zajęli w roku 2012, 2014, 2018 i II miejsce w 2019.

Mistrzom rachunkowości serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.