Eco – maseczka

W tym trudnym i wyjątkowym dla wszystkich okresie, a dla Was – drodzy uczniowie klas pierwszych, szczególnie z perspektywy rozpoczęcia nauki w nowej szkole, w trosce o Wasze oraz Waszych rodziców/opiekunów poczucie bezpieczeństwa o zdrowie, mając na względzie rolę profilaktyki, każdy z Was otrzymał maseczkę ochronną wielokrotnego użytku, która nie utrudnia oddychania, dzięki temu, iż wykonana jest z naturalnego, przyjaznego dla każdego materiału. Maseczki te są dwuwarstwowe oraz dwustronne, a więc można je nosić na jedną z dwóch stron do wyboru, to tak jak by się miało dwie maseczki. Najczęściej jedna strona jest jednobarwna, a druga wzorzysta. Ich rozmiar jest uniwersalny, a mimo to, szczelnie przylegają do każdej twarzy uniemożliwiając przedostawanie się wirusów. 

Maseczka ma wyprofilowany krój, w górnej linii posiada plastyczny nosek, co sprawia, że nie wchodzi na oczy i nie układa się poziomo prosto i każdy dopasuje ją idealnie do własnego profilu twarzy. Ponadto, w maseczce jest możliwość regulacji zauszników, które wykonane są z cienkich ruloników, a nie jak to najczęściej mają dostępne maseczki w handlu z gumki, która często podrażnia, szczególnie osoby o wrażliwej skórze. Jeśli jednak ktoś preferuje mocowania z gumek, to w każdej chwili można dokonać zamiany, gdyż konstrukcja maski to przewiduje.

Jak dbać o maseczkę wielokrotnego użytku, aby spełniała swoje zadanie?

  1. Po każdorazowym wykorzystaniu należy ją wyprać w temperaturze minimum 60°C (w tej temp. wirus ginie). Jest wówczas gwarancja, że maseczka jest bezpieczna i nadal spełnia swoją funkcję.
  2. Po wyschnięciu warto ją zdezynfekować, szczególnie jeżeli nie została uprzednio wygotowana. W tym celu należy wyprasować ją z obu stron żelazkiem ustawionym na maksymalną temperaturę. Można również zdezynfekować maseczkę środkiem antybakteryjnym o zawartości alkoholu min. 70% w postaci sprayu. Wystarczy spryskać dokładnie i poczekać aż wyschnie.
  3. Należy zmieniać maseczkę za każdym razem, gdy staje się wilgotna. Zdejmujemy ją ostrożnie, starając się nie dotykać jej zewnętrznej strony
    i wkładamy ją do przeznaczonego do tego celu woreczka, np. foliowego.

Maseczki zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o Was, w szerokiej gamie wzorów i kolorów, tak aby w parze z bezpieczeństwem zapewnić spełnienie indywidualnych preferencji estetycznych. Używając tej maseczki wyrazisz tym samym szacunek dla środowiska naturalnego, bo to maseczka wielokrotnego użytku. Nawet gdy w końcu zużyje się i trzeba będzie ją wyrzucić, to jak już wspomniano wcześniej, wykonana jest z naturalnego włókna, a więc czas jej rozkładu w związku z tym będzie krótki. A jeszcze lepszym sposobem jest jej zutylizowanie poprzez spalenie, produktem końcowym będzie wówczas niewielka ilość popiołu, niczym po spaleniu kartki papieru.

Eco – maseczka na zdrowie i miły dla Ciebie pobyt w tej szkole!

POWODZENIA!