Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał certyfikat firmy Microsoft „Szkoła w chmurze”

Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim został wyróżniony i otrzymał certyfikat firmy Microsoft „Szkoła w chmurze”. Tym samym dołączyliśmy do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft oraz ogólnoświatowej sieci Microsoft Schools.
„Szkoły w Chmurze Microsoft” to placówki, w których technologia jest obecna zarówno w procesie edukacyjnym jak i zarządzaniu organizacją. Są to szkoły, w których nauczyciele są gotowi stale podnosić swoje kompetencje wykorzystując najnowsze rozwiązania w procesie zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności.

Wyróżnienie dla szkoły potwierdzone jest certyfikatem oraz tablicą informacyjną z logo „Szkoła w Chmurze Microsoft”. Uzyskanie tego tytułu stało się możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli i dyrekcji szkoły. W naszej szkole aktywnie wykorzystuje się usługę Office 365 Education, która stwarza duże możliwości pracy mobilnej, zespołowej i ułatwia komunikację wewnątrz szkoły.

Dzięki udziałowi w programie mamy dostęp do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. „Szkoła w chmurze” to także szereg korzyści, takich jak dostęp do globalnej bazy szkoleń i materiałów dla nauczycieli. To rozwój nowoczesnej dydaktyki, rozwój kompetencji uczniów i nauczycieli. Priorytetem programu „Szkoła w chmurze” jest kompleksowe przygotowanie uczniów do osiągania sukcesów na polu edukacyjnym i zawodowym również po ukończeniu szkoły.