Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Etap Okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbył się 4 stycznia 2022 roku w dziesięciu okręgach na terenie całej Polski z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego ze względu na panującą pandemię.

Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim został przydzielony do okręgu nr 7 w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystyczno- Gastronomicznych Nr 1 w Warszawie, gdzie swoją wiedzę i kompetencje zawodowe reprezentowali: Aleksandra Kolasa z klasy 3b oraz Fabian Jop z klasy 3pa, wyłonieni podczas eliminacji szkolnych.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań,  a tytułem przewodnim olimpiady były: „Trendy w polskiej gastronomii hotelowej”. Tegoroczny temat obejmował bardzo szerokie spektrum wiedzy, bowiem dotyczył zarówno kuchni narodowych, regionalnych, jak i produktu lokalnego. Temat nad wyraz obszerny i wymagający, ale też bardzo aktualny.

Uczestnicy zmagań, a także ich opiekunowie mieli również możliwość wysłuchania prelekcji JM Rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie Jerzego Banasika.

Oli i Fabianowi gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości i determinacji w poszukiwaniu informacji, zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu pasji.