Hotelarze i spedytorzy kulturalnie

Uczniowie klasy I b, hotelarze i spedytorzy, po nauczaniu zdalnym, pragną realizować swoje pasje, rozwijać swoje zainteresowania, odnaleźć swoje miejsce w świecie. Poszukują odpowiedzi na pytania – jak rozumieć otaczający świat, co zachwyca, a co wzbudza niepokój we współczesnym świecie?

Dlatego wybierają się na wystawy, aby obcować z pięknem, aby odnaleźć harmonię między otaczającym światem zewnętrznym a wewnętrznym światem człowieka.

Uczniowie podziwiali już wystawy w galerii BWA:

 – Ground & air control   – projekt, który jest refleksją nad wzajemnym oddziaływaniem ludzi z fizyką i chemią atmosfery, z materią nieożywioną i ożywioną. Zjawiska z zakresu nauk przyrodniczych, w tym meteorologii są inspiracją artystyczną, które przyczyniają się do innego, głębszego spojrzenia na otaczający świat.

 – Osobno i razem – prezentacja Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych prof. Marcina Berdyszaka oraz Pracowni Malarstwa „Wytwórnia Obrazów” prof. Sławomira Marca – zwiedzającego inspiruje do prowadzenia dialogu z otaczającą rzeczywistością.

Hotelarze i spedytorzy zwiedzali również wystawy w MCK:

-,,Ostrowiec Świętokrzyski – Teraźniejszość i przyszłość” – wystawa prac będących pokłosiem konkursu ogłoszonego przez Miejskie Centrum Kultury oraz Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Konkurs polegał na wybraniu ulubionego miejsca w Ostrowcu Świętokrzyskim i przedstawieniu jego wyobrażenia w przyszłości.

 -,,Ujarzmić światło – Fotografia otworkowa i solarigrafia” – wystawa prac początkujących fotografików, którzy poszukują odpowiedniej techniki do wyrażania ulotnych chwil życia.

 –   Blue Moon Garden – wystawa Katarzyny Kuala – Kryńskiej w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury przeniosła zwiedzających uczniów w krainę wyobraźni, tęsknoty i doświadczeń.

Na początku kwietnia uczniowie I b wybierają się do Ostrowieckiego Browaru Kultury, aby świętować 110 rocznicę urodzin Jana Rybkowskiego, reżysera pochodzącego z Częstocic. W kinie Etiuda wysłuchają wykładu Wojciech Szymańskiego pt. ,,Nie tylko Pierwsze dni – słów kilka o filmach Jana Rybkowskiego” oraz uczestniczyć będą w projekcji filmu – Pan Anatol Szuka Miliona.