Przedferyjne spotkania z kulturą

Wiele wydarzeń kulturalnych odbywa się w naszym mieście i w wielu z nich uczestniczą nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 1. Tak więc nasza obecność zaznaczona była na spotkaniach autorskich z Ewą Sobieniewską – pisarką emocjonalnie i literacko związaną z Ziemią Świętokrzyską i samym Ostrowcem.

Jej docenione przez czytelników powieści to: „Srebrne wrzeciono” oraz „Zaklęte zwierciadło”, które zapewne pojawią się na półkach naszej biblioteki szkolnej…

Zdecydowanie odmienna tematyka została podjęta na spotkaniu i w pracy gruzińskiego politologa i eksperta z zakresu stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa regionalnego Vakhtanga Maisaia – „Wojny czwartej generacji”.

Pełni wrażeń i emocji – od śmiechu po łzy – byli uczniowie oraz nauczyciele podczas projekcji filmu obyczajowego „Piep*yc Mickiewicza”, którego głównym rozgrywającym był Dawid Ogrodnik jako niekonwencjonalny polonista pewnego warszawskiego liceum. Dużą dawkę wiedzy historycznej zaczerpnęliśmy, oglądając takie filmy jak „Powstaniec 1863” oraz „Kos”. Klasa IId miała przyjemność obcowania ze sztuką wyższą, oglądając sceniczną realizację „Dziadów” cz. III Adama Mickiewicza w wykonaniu aktorów scen krakowskich.

Po prostu działo się (przed najdłużej oczekiwanymi feriami), o czym z przyjemnością informuje Małgorzata Pękalska.