Wycieczka do DO&CO

W dniu 28 lutego 2024 uczniowie klas drugich i trzecich o profilu gastronomicznym uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Dzięki uprzejmości DO&CO  https://doco.pl ,  jednej z największych firm cateringowych w Polsce, uczniowie mogli zapoznać się z organizacją, surowymi przepisami sanitarnymi, wyposażeniem i specyfiką produkcji poszczególnych działów.

Firma DO & CO Poland Sp. z o.o. zapewnia najwyższej jakości usługi cateringowe dla linii lotniczych w najważniejszych portach lotniczych w Polsce. Jej siedziba jest w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska im. Fryderyka Chopina, co wiązało się z pewnymi wymogami dla młodzieży i opiekunów.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom za bardzo miłe przyjęcie, profesjonalną organizację zajęć, praktyczne prezentacje, poczęstunek i upominki.

Kolejnym miejscem odwiedzonym w trakcie wycieczki były targi Expo Sweet – największe wydarzenie w Polsce dla branży cukierniczej, piekarniczej i lodziarskiej. Przedstawione tam zostały profesjonalne rozwiązania dla biznesu, najnowsze trendy i rozwiązania technologiczne. Degustacja lodów i innych wyrobów wpłynęła na dobre humory uczestników.

W wycieczce brało udział 54 uczniów. Opiekunami byli kierownik kształcenia praktycznego i nauczyciele przedmiotów gastronomicznych. Wszyscy uczestnicy wycieczki zdobyli cenne doświadczenia zawodowe, co będzie ogromnym wkładem w rozwój zawodowy i wpłynie na wybory podczas poszukiwania pracy przez młodzież.